Oddíl karate pořádá ve dnech 11. - 13. 11. 2022 víkendové soustředění VíS Trutnov 2022, které se bude konat v prostorách ZŠ kpt. Jaroše Trutnov. Přihláška a bezinfekčnost v přílohách. Děkujeme předem za včasné odevzdání dokumentů a zaplacení akce. Pro více informací kontaktujte vedoucího akce p. Ladislava Hurdálka - kontakt ZDE.

V neděli 25. 9. 2022 vyrazila naše výprava ve složení Michaela Podolcová, Vanessa Brandová, Jonáš Kašpar Rosa a Filip Vích na Národní pohár SKIF do BrnaVyráželi jsme o půl páté ráno plni odhodlání přivést domů cenné kovy. Soutěžili jsme v několika kategoriích - kata(sestavy), kata team (sestavy 3 závodníků, kdy všichni musí být synchronní), kumite (souboj do 3 bodů nebo 1,5 min), řízené kumite (sestavy obrany a útoku). Jako první nastoupila Michaela na kata mladší žákyně do 7. kyu a bohužel o malý kousek nedosáhla na medailové umístění a skončila na 5. místě, o trochu lépe zabojovala v kata starší žákyně kde se umístila na 4. místě. V gohon kumite do 7. kyu se probojovala na 5. místo, kde ji předběhl Filip a umístil se na 3. místě. A poté začala jeho vítězná cesta kde vybojoval v kata mladší žáci a v kata team 1. místo, kata starší žáci další 1. místo a zakončil sanbon kumite 2. místo. Jako další nastoupila Vanessa v kata juniorky, kde se umístila na 7. místě. Nakonec nastoupil Jonáš, který vybojoval 4 zlaté medaile a to v kategoriích - kata 10-11 let, kata team, kumite do 35kg a sanbon kumite 10-11let. V kata starší žáci 12-13 let se umístil na  5. místě a kihon ippon 12-13 let 7. místo. Děkujeme našim závodníkům a trenérům za skvělou reprezentaci našeho klubu, a rodičům za podporu.
Foto ZDE. Výsledky ZDE.
(lro)

Ve dnech 9. – 11. 9. 2022 v Pardubické víceúčelové Enteria aréně se poprvé v historii České republiky konalo Mistrovství světa v karate ve stylu Shotokan organizace WSF (World Shotokan Federation).

Účast na turnaji byla ohromující, zúčastnili se závodníci ze 32 zemí a celkem proběhlo 1800 startů. V pátek soutěžili žáci do 11 let, v sobotu pak starší žactvo, dorostenci, dorostanky, junioři a juniorky, a v neděli zakončili soutěžní víkend kategorie seniorů, seniorek a masters.

Za náš klub byl nominován závodník Jonáš Kašpar Rosa v kategorii do 11 let a získal neuvěřitelných šest medailí ze sedmi kategorií, ve kterých závodil. Tím přispěl k vítězství České republiky v celkovém pořadí všech zúčastněných zemí. Přihlášen byl do soutěží KATA individuál (sestavy),  KATA team a do kumite (zápas) Shobu Ippon, Shobu Sanbon a kumite team.

Dne 16. 8. 2022 byl náš klub požádán o ukázky karate na příměstském táboře pořádaném Lokomotivou Trutnov. Dvouhodinových ukázek se zúčastnili Adam Hurdálek, Filip Vích, Jonáš Kašpar Rosa a trenér Ladislav Hurdálek. Děkujeme všem za prezentaci našeho klubu a karate.

Foto ZDE nebo stačí klinout na fotku u článku.

(lhu)

Tradiční letní výcvikový tábor LVT Pecka 2022 se konal v areálu kempu a koupaliště na Pecce v termínu od 21. do 27. srpna 2022. Akce se zúčastnili členové oddílu karate našeho klubu pod vedením Ládi a Katky. Program byl zaměřen na rozvoj technických dovedností karate a kondičky, součástí byla i spousta her, koupání, výletů apod. Tábor proběhl bez problémů a všichni účastníci byli spokojení. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na realizaci akce, tj. účastníkům, trenérům Láďovi a Katce, zdravotnici Ivet a také provozovatelům areálu za výborný servis.

Foto z akce ZDE nebo stačí kliknout na fotku u článku.