Ve dnech 9. – 11. 9. 2022 v Pardubické víceúčelové Enteria aréně se poprvé v historii České republiky konalo Mistrovství světa v karate ve stylu Shotokan organizace WSF (World Shotokan Federation).

Účast na turnaji byla ohromující, zúčastnili se závodníci ze 32 zemí a celkem proběhlo 1800 startů. V pátek soutěžili žáci do 11 let, v sobotu pak starší žactvo, dorostenci, dorostanky, junioři a juniorky, a v neděli zakončili soutěžní víkend kategorie seniorů, seniorek a masters.

Za náš klub byl nominován závodník Jonáš Kašpar Rosa v kategorii do 11 let a získal neuvěřitelných šest medailí ze sedmi kategorií, ve kterých závodil. Tím přispěl k vítězství České republiky v celkovém pořadí všech zúčastněných zemí. Přihlášen byl do soutěží KATA individuál (sestavy),  KATA team a do kumite (zápas) Shobu Ippon, Shobu Sanbon a kumite team.

 Za náš klub bych mu chtěl poděkovat za skvělou reprezentaci našeho klubu. Zároveň bych chtěl poděkovat pořadatelům za skvělý turnaj a doufám, že budou takto skvěle organizované závody pořádat i  v příštích letech.

Výsledky ZDE. Foto ZDE nebo stačí kliknout na fotku u článku.

Výsledky J. K. Rosy na MS WSF 2022:

- shobu ippon open – 3. místo 

- kumite team – 2. místo

- kata team – 2. místo

- WKF kumite do 34 kg – 3. místo

- shobu sanbon kumite do 34 kg – 3. místo

- 10 – 11 let, shobu ippon kumite do 34 kg – 2. místo

Ladislav Hurdálek - vedoucí oddílu karate

Back to top