V sobotu dne 2. 3. 2019 se konal ve sportovní hale ZŠ Komenského v Trutnově již 8. ročník Velké ceny města Trutnova v karate. Turnaje se zúčasnilo 359 závodníků ze 42 klubů, z toho 2 z Polska a 5 z Královéhradeckého kraje. Soutěžilo se vzhledem k velkému počtu závodníků na 5 tatami (zápasištích). Zápasy rozhodovali rozhodčí z celé ČR i Polska. Karatisté bojovali o cenné kovy v kategoriích kata (sestavy) jednotlivci, kata týmy a kumite (zápasy) jednotlivci. Věkové kategorie byly od mladšího žactva až po kategorie Masters (veteráni). Turnaj má stále větší celorepublikovou prestiž, kterou ještě navyšují účastníci ze zahraničí. Kompletní výsledky v příloze. Celkem se rozdělilo téměř 100 sad medailí a pohárů. Součástí turnaje byla i soutěž "O nejúspěšnější klub VC Trutnova 2019 v karate", kterou vyhrál karate klub KCK TEAM, na druhém místě se umístil Dragon Neratovice a bronzovou příčku obsadil klub SU SKR z Ústí nad Labem.

Výsledky závodníků našeho klubu ZDE. Nejúspěšnějším závodníkem SKBU Trutnov na turnaji byl Dominik Majera.

Foto ZDE. Článek z TRUTNOVINEK ZDE

Děkujeme všem - členům klubu, rodičům, trenérům, firmám PCstorm, Dům nábytku Centrum a Willcap za materiální pomoc, dále za finanční podporu Královéhradeckému svazu karate, městu Trutnov, Královéhradeckému kraji  a dalším, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit - za pomoc při realizaci turnaje :-).

Text: T. Souček, Foto: L. Hurdálek