Obrovským úspěchem skončila účast Dominika Majery, který reprezentuje SKBU Trutnov, na 20. ročníku turnaje karate s celosvětovou účastí Budapest Open Hayashi Cup. Turnaj v hlavním městě Maďarska se konal o víkendu 16. a 17. září 2017, a zúčastnilo se ho 1900 závodníků z 25 zemí světa, mimo evropských zemí i například z Egypta, Ghany, Kanady, Brazílie apod. Dominik byl jediným závodníkem oddílu karate Sportovního klubu bojových umění Trutnov, který se tohoto prestižního turnaje zúčastnil. Nastoupil v kategorii kumite junioři + 76 kg a to i přesto, že by mohl se svoji váhou soutěžit v kategorii nižší. V jeho váhové kategorii nastoupilo k zápasům o cenné kovy 22 závodníků nejen z evropských zemí, ale např. i z Egypta. Dominik zúročil letní přípravu a hned na prvním turnaji po letní pauze dokázal uspět, když v prvním kole porazil ukrajinského závodníka Maltseva 1:0, ve druhém kole vyhrál kopem mawaši-geri 2:0 nad Italem Erbou, ve třetím kole porazil dalšího ukrajinského borce Stetsenka na první techniku. V semifinále mu soupeř kvůli zranění nenastoupil. Finále se slovenským reprezentantem Kósou bylo celý zápas velice vyrovnané. Dominikovi neuznali kop na střed těla. Bohužel 3 sekundy před koncem zápasu ho soupeř podmetl a následným úderem zabodoval. Dominik již neměl čas stav zápasu otočit nebo srovnat a obsadil tak vynikající druhé místo. Pro Dominika a trutnovský klub karate je to mimořádný úspěch. Výsledek je příslibem do podzimní části závodní sezóny 2017. Také je potvrzením správně nastoupené cesty tréninkové přípravy sportovního kumite. Cílem je nejen nominace a snaha o co nejlepší výsledky na M-ČR v karate, ale i reprezentace na evropských, případně i světových turnajích.

Foto ZDE nebo stačí kliknout na foto u článku.