Ve čtvrtek 29. 6. 2017 byla zakončena již osmá LETNÍ OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE, která se konala od 24. 6. 2017 v Brně. Tato světově ojedinělá akce pořádaná Českým olympijským výborem je vynikající sportovní a zážitkovou akcí pro mladé závodníky. Napodobuje klasickou olympiádu s tím rozdílem, že jednotlivé státy nahrazují kraje a v jednotlivých soutěžích startují pouze závodníci od 12 do 16 let.

Náš klub reprezentovali za výběr Královéhradeckého kraje v karate Anna Lišková (mladší žákyně) a Jáchym Šanda (starší žáci). Velkým úspěchem byla již kvalifikace na tento ojedinělý turnaj (jen 8 závodníků mohlo reprezentovat kraj). Oba dva naši závodníci podali bojovné výkony a v konkurenci nejlepších mladých karatistů z celé ČR dělali čest jak našemu klubu, tak i Královéhradeckému kraji. Lepších výsledků dosáhla Anička, která obsadila výborné 3. místo ve smíšených kumite teamech mladšího žactva a velmi dobré 5. místo v soutěži kata team mladšího žactva. Jáchym obsadil slušná 7. místa jak v soutěži kumite starších žáků v jednotlivcích, tak i v kumite teamu staršího žactva.

Foto ZDE nebo stačí kliknout na logo Olympiády u článku. Výsledky ZDE a níže v přiložených souborech.

Děkujeme Aničce a Jáchymovi za vzornou reprezentaci a přejeme hodně sil v jejich další sportovní kariéře :-).