Naši závodníci se kvalifikovali a zúčastnili se MISTROVSTVÍ EVROPY SKIF v KARATE (SKIF - Shotokan karate-do International Federation), které se konalo od 19. do 21. května 2017 ve FORTUNA aréně (zimní stadion) v Hradci Králové. Velkým úspěchem byla už samotná kvalifikace na tento vrcholný evrospký turnaj. Pro naše závodníky to byl na prvním místě obrovský zážitek a sbírání zkušeností. Všichni podali velice kvalitní a bojovné výkony. Avšak v konkurenci nejlepších evropských závodníků bylo těžké se prosadit na stupně vítězů. Tadeáš Orság zacvičil výborně svou kata, narazil však na budoucího medailistu z Ruska a vypadl s ním v prvním kole. Marek Šípek v kategoriích nad 18 let podal výborné výkony, ale prohrál oba zápasy o pouhý 1 bod těsně před koncem zápasu. Dominik Majera a Ondřej Maňhal byli jediní, kdo dokázali po vynikajících bojovných výkonech vyhrát zápas na ME. Ondra ve své kategorii juniorů a Dominik v kumite týmech za ČR. Jáchymu Šandovi se vzhledem ke zranění, které se mu stalo na tréninku den před odjezdem na ME, zápas úplně nepovedl a prohrál tak v prvním kole.

Výsledky ZDE. Fotky z turnaje ZDE nebo stačí kliknout na foto u článku.

Seznam závodníků za SKBU Trutnov:

- Tadeáš Orság - kata mladší žáci

- Jáchym Šanda - kumite starší žáci BRH (bez rozdílu hmotnosti)

- Dominik Majera, Ondřej Maňhal - kumite junioři BRH

- Marek Šípek - kumite muži U20 BRH

Pravidla soutěží karate SKIF - oproti soutěžím WKF a ČSKe mají soutěže SKIF svoje specifika:

- omezení chráničů - povoleny chrániče rukou a zubů, ženy hrudníku, mužům doporučeny suspenzory, další chrániče nejsou povoleny - chrániče nohou, masky apod.,

- jiné bodování - po dosažení hodnocení Ipon (2 body) zápas automaticky končí,

- v kategoriích kumite od mladšího žactva po kategorie seniorů U20 nejsou dány váhové kategorie, tzn. že se zápasí bez rozdílu hmotnosti (tzv. "bez rozdílovka").