V soboru 29. dubna 2017 se naši závodníci z oddílu karate zúčastnili již 30. ročníku mezinárodního turnaje karate Czech open karate cup (Grand prix), který se konal ve sportovní hale Sluneta v Ústí nad Labem. Turnaje se zúčastnili i závodníci ze zahraničí, např. Norska, Německa, Slovinska apod. Největší zahraniční výpravou byl reprezentační výběr Norska pod vedením jednoho z nejlepších sportovních karatistů všech dob Wayna Otta. Bylo nám velkou poctou, že jsme si s ním mohli udělat společnou fotku - viz Fotogalerie. Navíc nás osobně pozval na Karate camp 2018 do Norska, kterého se bude i mimo Wayna Otta účastnit i další legenda sportovního karate A. Biamonti. I přesto, že se turnaje z nepochopitelných důvodů nezúčastnila česká špička, měl turnaj vysokou úroveň. Velkým přínosem pro nás bylo zápasové porovnání se zahraničními závodníky a také sledování špičkových závodníků v seniorských kategoriích. Naši závodníci se ani v tak náročné konkurenci neztratili a dokázali vybojovat 4 cenné kovy - výsledky ZDE. Nejblíže byl po vynikajícím taktickém výkonu k zisku zlaté medaile Dominik Majera, který s reprezentantem Norska držel stav zápasu 1:1. Pak však Dominik knockoutoval norského závodníka, byl vyloučen, ale i tak obsadil výborné druhé místo.

Foto z turnaje ZDE nebo stačí kliknout na foto u článku.